עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
פליטת ישראבלוג...רק שהפעם בבלוג הרביעי משנת 2004! הוספתי הסיסמא את השם משפחה החדש....
חיפוש
נושאים
הריון  (9)
עבודה  (7)
משפחה  (5)
זוגיות  (4)
חברים  (2)
חולי  (2)
טיולים  (2)
שעמום  (2)
חיים  (1)
חששות  (1)
כלב  (1)
שגרה  (1)
ארכיון
ספרים רבותיי ספרים
•  ספרים בשנת 2017
•  הזמיר- מטלטל וסוחף
•  איש ושמו אובה
•  LOOKING FOR ALSKA
•  האור בין האוקינוסים
•  סיפור אהבה בלתי נשכח
•  רכבת היתומים
•  אדם נכנס לחדר
•  הקבוע היחידי
•  ארוחה בחורף
מקומות להיות בהם בחו"ל
•  איטליה
•  ספרד
•  האיים הקנריים
•  יפן-שוב!
•  סרילנקה
•  גאורגיה
•  אירלנד
•  תאלינד-שוב
•  אמסטרדם
•  פראג
•  אפריקה- זנזיבר
•  אפריקה- טנזניה
•  המלדיבים
כי מתחשק לי
•  קורס קדרות
•  ללמוד איטלקית
•  טיולים כדרך חיים
אני עוד אעשה
•  תואר שני
•  קורס טיפול זוגי
•  קורס טיפול משפחתי
•  קורס ביבלתרפיה
•  מתנדבת בYELEM או דומויו
•  מדריכת סטודנטים

היום מתארך והולך

10/03/2018 17:56
Just one girl
אני כ"כ אוהבת את התקופה הזו בשנה כשהימים מתארכים, אין ספק שיש לי דיכאון חורף, וכשהימים חמים ומתארכים טוב לי בנפש.
עוד שעה וחצי יוצאת לחגוג עם המשפחה לכבוד יומההולדת שיהיה בזמן הלא רחוק, ואחרי כל הפעמים שאני מתיישבת בעצם עם עצמי, כי זה מבחינתי סוג של פסיכלוג עצמי כמו שאני קוראת לזה, לכתוב בבלוג, אז הנה בפוקוס ועם פניות לכתוב. 

אז ממש ממש טוב לי שהימים מתארכים, בחודשים האלה בשנה מסביבות אוקטובר עד אפריל מאי בערך, ובעיקר באזור דצמבר-אפריל תלוי מזג אוויר, בשנים האחרונות, אפילו אפשר להגיד 5 שנים, אני טיילנית לא קטנה, אם בקבוצת טיולים כשלמדתי  ועכשיו כשאני במרכז, פשוט עושה לי טוב לצאת לטבע, לראות ים לראות עצים ופריחה לראות הרים ירוקים. בעבודה טוב לי, אני מאוד שמחה שחזרנו למרכז ושהחלפתי עבודה שתי החלטות מאוד טובות בשנה הזו. 
אני מסופקת ומאותגרת בעבודה אני אוהבת את הזמן שלי שם ואת העשייה וזה שאני משלבת את שאר החיים בצורה מאוד נוחה יחסית. 
העולם שלי מתמלא בעיקר באמצעות ספרים נהדרים שאני קוראת כמה שיותר, ותוכניות מעניינות ומחכימות שאני שומעת הרבה. 

ועכשיו אני אכתוב על השנה בצורה כמו שאני אוהבת מסודרת....

אז חודשיים וחצי מתוך גיל 28 שלי היינו בטיול, חוויה מדהימה סכ"ה בפני עצמה, אני מאוד מאוד שמחה שחוויתי וחווינו את זה כזוג. טיילנו ראינו טעמנו חוויה ממש. היה גם לא פשוט אבל ממש שמחה שעשינו את זה, בקרוב אסיים לעבוד על האלבום ומזכרת נהדרת. 

כשחזרנו לארץ היה ברור שמתמקמים במרכז, לקח לנו חודש למצוא את הבית שלנו, שזה בכלל הזוי מקום שממש לא חשבתי עליו, אבל אחרי שראינו מקומות אחרים ודירות שכורות מעפנות, החלטנו ששווה לעשות את השכלול שעשינו עם הויתורים המסויימים וללכת על מה שהלכנו, וסכ"ה אני מרוצה, כמעט חודשיים אחרי שחזרנו ארצה, נכנסנו לבית שלנו, בזמן הזה ראינו דירות והתעסקנו בכל מה שקשור בזה, ללכת לבחור לתכנן... טוב שלא היינו קשורים לעבודה בזמן הזה, במקביל כן הייתי לחוצה על עבודה, היה לי מאוד חשוב להתחיל את עניין העבודה....שיהיה לי את הסדר הזה, בין היתר. 
בתקופה עד שנכנסנו לבית גרנו סוג של בנפרד, התראנו פעמיים שלוש בשבוע וחלק מהזמן ישנו בנפרד, זו הייתה חוויה מעניינת, כי אף אחד מאיתנו לא רצה להרגיש שהוא גר אצל החמים שלו, אבל המרחק גם היה נחמד, אז בזמן ההוא באמת התעסקנו המון במה שקשור בבית, ופה ושם ראיתי את הכמה חברים שיש לי פה, וניסיתי למצוא עבודה. 

עניין עיצוב הבית עוד בתהליך אפילו עכשיו עדיין קניתי דברים חדשים לבית, יש לי מזל מאוד גדול שיש את האפשרות הזו בכלל ואני מאוד שמחה עליה, אין מה לעשות בית משלך זה עולם אחר. וכן מין הסתם זה אחד הדברים הכי גדולים ומשמעותיים שקרה השנה. סכ"ה אינ מאוד מרוצה מאיך שעיצבתי/נו. אין זהו זה בית לחיים, זה דבר די מדהים. 

מבחינת עבודה- אז זה הפוקוס של ה7.5 חודשים מתוך השנה הזו שלי, לקח לי כמעט 3 חודשים למצוא עבודה, והייתי לחוצה על זה, גפ היה קשה להחליט איפה אעבוד כי לא ידענו עדיין איפה נחיה, הייתי בכמה ראיונות, לא זוכרת יותר מדי, אבל כשהייתי בראיון למקום שבו החלטתי לעבוד, הייתי באמצע העניינים עם הבית, אשכרה כשהלכתי לראיון בדיוק היו לי אנשי מקצוע שעבדו... כל המקומות שחיפשתי היו באותו התחום פחות או יותר, ואני לא ממש יודעת מה גרם לי ללכת על המקום הזה, המנהלת הייתה אחלה בראיון, אבל היא הציעה לי לבוא לראות את המקום איזה יום לשעתיים, וכנראה בגלל שכ"כ רציתי עבודה, אז לא באתי, וכשהיא אמרה לי שמבחינתה התקבלתי אחרי כמה ימים אז הלכתי על זה, תהליך חיפוש עבודה יכול להיות מאוד לא נעים, לא ששלי היה נוראי, אבל עדיין הייתי מאוד להוטה להתחיל לעבוד, וככה התחלתי לעבוד במקום שעבדתי בו 5 חודשים מהשנה הזו, וכמעט ברוב הזמן לא הבנתי מה אני עושה שם וזה היה מקום שדיכדך לי את הנפש, לא ממש מבינה איך הייתי שם את הזמן הזה, אני אוהבת את האנשים איתם עבדתי, גם הצוות רובם מאוד וגם האנשים, אבל המקום ומה שהלך בארגון, היה על הפנים, ממש דיכא אותי נפשית, הייתי חוזרת הביתה כבויה, ולא הייתי בבית 10 שעות ביום,ורוב הזמן חיכיתי שיעבור הזמן, ולא ממש עזרו לי להבין מה עליי לעשות, ובמקום זה נתנו לי לעשות עבודה שהרגישה לי מאוד מאוד מנהלית....
אבל, בגלל שאנחנו חשבנו וחושבים על הריון, אז אמרתי מה אני אעזוב? וגם האנשים כ"כ טובים, מאוד אהבתי אותם, אבל נפשית הייתי גמורה מהחוסר מעש והמקום עצמו, אז בסדר אני אהיה פה שנה ו3 חודשים שנה וחצי ואז אעזוב... מה שגרם לי בסופו של דבר לעזוב, היה שגם את מעט העבודה שהייתה לי חשבו לחלק עם עוד אנשים, אבל גם ממש לפני, החלטתי שזה פשוט לא יהיה טוב אם אני אהיה בהריון פה, וגם מה אם יקח לי עוד זמן להכנס להריון, ובדמעות החלטתי לעזוב, אני באמת לא יודעת מה כ"כ קישר אותי לאנשים שם, כי חוץ מאחת שאני מאוד אוהבת ובקשר איתה, עם השאר לא נשמר הקשר... באמת שלא ברור לי, מה שכן בכיתי שם המון לא יודעת, זה כנראה גם קשור לזה שהפסקתי גלולות באותה תקופה, אבל המצב רוח שלי היה בקנטים.
אז איו לי מושג איך הייתי שם את פרק הזמן שהייתי, אבל אחרי המון לבטים שבדיעבד אני לא יודעת מה כ"כ התלבטתי, אבל כך היה, ומה שנתן לי אוויר ושמחה בחיים, היה שבקיץ כל שבת נסעתי או עם באגס או עם אמא שלי למעיינות ולטיולים שונים, הייתי פורחת בסופ"ש אבל בשאר הזמן כבויה לחלוטין. 
אז כשעזבתי זה היה ממקום לא אכפת לי לשבת בבית, אבל לפחות בבית טוב לי, ולהפתעתי הרבה תוך יומיים מצאתי עבודה חדשה. ממש היה הזוי, אבל אני שמחה שלפחות לא נשארתי עוד מעבר למה שנשארתי. וכאמור אני שם חודשיים וטוב לי ומאתגר והזמן עובר ויש איזון נכון לשאר החיים, וממש החלטה טובה מאוד שקיבלתי השנה, מה גם שלא ברור מה הולך עם הריון אז בכלל.....

מבחינת הגשמה עצמית דברים שעושים לי טוב- קריאה למידה כללית וטיולים זה ממש היה הפוקוס השנה, טיילתי המון כמעט כל שבוע ממש... באמת אחת השנים הכי מטויילות שלי, אין טבע זה פשוט דבר מדהים עבורי, קראתי המון, אני יותר נהנית לטייל ולקרוא מאשר כל דבר כמעט...
הייתי בים לא מעט אחד הדברים הכי טובים במעבר למרכז, ואני קוראת ושומעת מאמרים והרצאות בכל מיני נושאים שמעניינים אותי אז מרגיש לי ממש טוב בעניין הזה. אני גם מבשלת הרבה ונהנית מזה. 
היינו באילת פעם אחת, בצפון פעם אחת, אבל כל שבוע כמעט נסעתי למקומות אחרים במרחק שעה שעה וחצי מהמרכז, מדהים. 

מבחינת לימודים- החלטתי לא ללמוד הנחיית קבוצות לפחות לעת עתה, אני כן רוצה ללמוד תואר שני, ועצה מאוד טובה שנתנה לי חמותי- כשחשבתי לא להמשיך בתחום אלא לעבור לתחום מקביל, הייתה להמשיך בתחום גם כי השכר יותר טוב וגם כי בהמשך אוכל ללמוד, ובאמת העבודה עכשיו הרבה יותר טובה, ואני לא "מבזבזת" חצי שנה או שנה או כמה שלא יהיה על עבודה אחרת שבעצם לא תקדם אותי, ככה אני צוברת ניסיון וניסיון מאוד טוב כרגע, ואוכל ללמוד בעתיד, אני רוצה לעשות תואר שני שוב שאלה באוויר איך ומתי... אבל צריכה עוד זמן אז בסדר... אראה מתי אחשוב על זה ברצינות... כרגע אני עובדת 7 חודשים צריכה לפחות עוד 5 אם לא שנה וחצי אז בסדר.... 
בזמן העבודה הראשונה נפתח קורס לאנשיי מקצוע עוד! בעזרה דרך האינטרנט שזה משהו שאני מאוד רוצה לעשות, גם כי מעניין אותי וגם כי זו עוד התנדבות, למרות שבעבודה אני בעצם מגשימה את מה שאני רוצה גם בלי ההתנדבות, אבל עדיין התנדבות זה ערך עבורי, אבל בגלל שהייתי כ"כ גמורה מהעבודה ההיא, לא יכולתי ללכת לזה....אבל זה משהו שמעניין אותי, ומתישהו אני עוד אעשה את זה....שוב שאלה איך ומתי... אבל רוצה, מה שכן אני כותבת הרבה באתר ASK PEPOEL שזה בזמן שלי ודי מספק אותי לעת עתה....למרות ששוב זה מאוד מעניין אותי... אולי אהיה עם יד על הדופק לגבי זה....כי הרי מה יהיה אין באמת שליטה על זה...

משפחה- די מעולה סכ"ה אני בקשר מדהים עם אמא שלי, קשר טוב וחלקם טוב מאוד עם השאר, טפו טפו טפו כולם בריאים התווספו וממסדים את הקשרים אחים/בני דודים, בקשר טוב וטוב מאוד גם עם המשפחה של באגס. מטורפת על האחיין וראיתי אותו יחסית יפה השנה, ורק שימשך. 
וגם חודשיים יש לנו כלבה! מי היה מאמין, אנחנו מטורפים עליה!

באגס- גם משפחה... בדיוק חגגנו 5 שנים יחד, המשפחה והחבר שאני הכי איתו...עם כל הטוב ועם כל הקושי שזה יוצר לפעמים, כמו שאנחנו צוחקים ברצינות על זה, לפי המחזור שלי אני לפעמים חושבת לברוח, אבל סכ"ה טוב לנו, חיים את החיים, צוחקים אוהבים וגם היו כמה ריבים חלקם פיצוץ אבל עברנו, אבל זה חלק מהחיים באיזשהו אופן, חשבתי אולי שנלך לייעוץ, אבל לא בסוף, זוגיות זה לא פשוט אבל נכון לשנה הזו אנחנו ביחד, ומבחינתו גם נשאר תמיד, מבחינתי נראה לי שאני רוצה. 

חברים- פחות חשובים לי, פשוט פחות בחיים אחד של השני, החזרה לא שינתה כלום ואפילו החמירה, אם פעם דאגתי לראות אותם כל פעם פעמיים שחוזרת, עכשוי נראה שמתראים אפילו פחות.... זה קשור גם אליהם אבל גם אליי, שכמו שכתבתי מעדיפה לטייל עם באגס ואמא שלי מאשר ליזום איתם כי כשכן יוזמת הם לא נענים...אז מתראים פעם בחודשיים בערך, מהמעט שגם ככה היו, יש כאלה שלא בקשר, וויתרתי עליהם, כי מי צריך אם גם ככה לא בקשר, ומתסכל שמתראים פעם בחודשיים לעדכון ואין כלום מעבר... ואלה כיביכול החברים שלי.... אבל לא יודעת מה לעשות ואיך לשנות, אבל אני פשוט עושה ומבלה עם עצמי, או עם באגס ואמא שלי, ובאופן מפתיע לטובה ביליתי דווקא עם הת"אביבי... אבל בסכ"ה זה די היה ידוע לי שככה יהיו החיים, כן כועסת ומתוסכלת שהם כן נפגשים עם חברים אחרים, כי אם אין זמן להפגש סבבה אבל עובדה שעם אחרים כן, אז אני שומרת על אש נמוכה, פעם בכמה זמן כי מתקשרת ומציעה, בד"כ די נענת בדחייה לפעם לא נודעת, אבל כשכן נפגשים אז פשוט עדכון לאחר כמה חודשים, אז אני לא מתלהבת מזה, מבחינתי זו לא ממש חברות, אבל אני כן שומרת על אש קטנה, כי לא רוצה להיות בכלל בלי אף אחד שאקרא לו חבר... אז זה מה שיש ולדבר על זה כבר נגמר, אז שומרים על אש קטנה, ולפעמים אני מציעה מעבר, וכמו עם הת"אביבי זה עבד לאחרונה. טוב שיש את באגס, שלמרות ההבדלים הוא כן הפרטנר שלי להרבה דברים. ומה שלא אני מוצאת תחליפים גם, כמו לראות קומדי בטלוויזיה.... כן הכרתי חברים לעבודה בעבודה, אני אוהבת ונעימה לי החברה, ויש אפילו שיחות קרובות ועם אחת שעבדה איתי שומרות על קשר...ובאופן מפתיע פגשנו בחורים במקרה ואולי נטייל איתם קצת, גם דרך מגניבה להכיר חברים. אני לא יודעת אם הייתי רוצה עוד חברים מעבר למה שיש לי, אבל כן הייתי רוצה לראות את אלה שיש לי יותר ושיהיו יותר שותפים לחיים ולכיף שלי, אבל זה מה שיש....לא יודעת להסביר את זה.....

הנאות ובילויים- כמו שאמרתי טבע וטיולים הכי, ויחסית לשנים האחרונות ראינו בכמות נחמדה סכ"ה מופעי בידור  הצגות, סרטים ושירה בציבור, יחסית אחלה ממש.ואוכל טוב

אוקיי כתבתי הרבה, ממש פיסכלוג לע איך הייתה השנה.... אז עכשיו מחשבה על השנה הקרובה.....

אני מניחה שהנושא הכי משמעותי ורגיש זה הריון.....כמו שכתבתי יש משהו לא ברור שקורה אצלי....ואני מפחדת עדיין להתעמק בו... 
אני כן אתחיל לקרוא קצת ואולי לנסות בדרכים טבעיות להבין מה קורה.... אז הדבר שאני הכי מייחלת לו השנה זה הריון 

חוץ מזה, 
טפו טפו שהכל יהיה כמו שהיה עם המשפחה הקרובה והמורחבת, המפגשים הביחד והאחיין שאני חולה עליו. אבל כן אולי יותר להתקרב לאחותי, בעיקר מתראות רק עם המשפחה ופעם ב עם אמא בדברים ביחד, אולי לנסות ליזום קצת יותר, היו פעם פעמיים השנה שהיא יזמה והיה לי מאוד נחמד, אז לנסות יותר...
ולהנות מהכלבה המתוקה שלנו, לא חשבתי שאני אוכל לאהוב ככה כלבה. 

בעבודה- אני רוצה להמשיך לעבוד במקום הנהדר הזה ממש מרוצה. 

היום יום שיהיה סבבה כמו שהוא עכשיו, עם הספרים הבישולים ההנאות הבילויים והמון טבע. האיזון בין כל המרכיבים בחיים עד כמה שניתן.  עם ספורט שינה עבודה מנוחה הנאות קטנות זוגיות משפחה, חברים אולי הייתי רוצה יותר קצת, בעיקר יותר הרגשה של אכפתיות....

התפתחות עצמית- כל הדברים שמעניינים אותי להמשיך להרגיש שאני מעמיקה ולומדת.  
אולי אולי ללמוד איטלקית אולי בקורס.. מתלבטת לגבי זה.... 
אני באיזשהו מקום גם טיפוס שלא אוהב יותר מדי מסגרות ועומס בחיים, אז מתלבטת עם זה... אבל אולי בזמן שלי בקצב שלי אולי... נראה... 

זוגיות- יותר לדבר לא להגיע למצבים של ריב, לקבל יותר את השעמום וההרגל שיש בזוגיות ולקבל את מה שהוא מביא ולהמשיך לקבל יותר את זה שיש דברים שאני מביאה יותר, ושזה חלק מהקשר, ולשמוח שלפחות הוא משתף פעולה, להעמיק יותר, לשתף יותר ליצור יותר שיחות, כי בזה אנחנו קצת מחלידים לעומת ההתחלה שיותר התעניינתי והרבה יותר שיתפתי, היום אני פחות, כי שגרה ומכירים... אבל להיות יותר מעניינת עבור עצמי וגם לא לשכוח לשתף בזה... ולהבין שגם אם יש שעמום זה בסדר.. כמה אפשר להיות מעניינים סכ"ה.... סקס, אני רוצה שהוא ימשיך להתמיד בחד"כ ולהיות חתיך, ויותר סקס, נכון זה גם קשור לחיים ןלזמן, אבל בכל זאת קצת יותר, כי זה חלק חשוב מהקשר....
ולהמשיך להיות החברים הטובים שאנחנו. 

אז זהו ממש בגדול, נראה מה יהיה במהלך השנה הזו, כי לפני שנה לא יכולתי לחשוב על חלק מאוד ניכר מהדברים המאוד משמעותיים שקרו בשנה הזו.... אבל באמת הדבר שהכי מעסיק ומשמעותי עבורי לשנה הקרובה זה בתקווה הריון....

אני אוהבת את המסורת הזו לשבת עם עצמי לחשוב ולכתוב, יותר טוב מפסיכולוג, אבל כן הטיפול שהייתי בו כן עזר לי בגישה לגבי כמה דברים, ונראה לי שאני די מיישמת אותם בחיים עכשיו. 

אז הולכת לחגוג קצת. 
edya
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: